Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Międzynarodowa para wprowadzała narkotyki na rynek

Autor: w dniu 2023-03-24

Tę parę połączyła miłość… do narkotyków. Włoch i Ukrainka rozprowadzali środki odurzające. Wprowadzili do obiegu ilości liczone w kilogramach. 

Policjanci z Krakowa i Katowic działali wspólnie, by ostatecznie osiągnąć zamierzony cel. Zatrzymali parę handlującą narkotykami. 36-letni Włoch i 26-letnia Ukrainka podejrzani są o posiadanie i wprowadzanie do obrotu prawie 8 kg narkotyków.

Para wprowadzała narkotyki na rynek

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie, wspólnie z policjantami z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, pracowali nad sprawą dilerów narkotykowych, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców z terenu Śląska i Małopolski. W wyniku podjętych czynności, policjanci wytypowali parę obcokrajowców, którzy według posiadanych przez nich informacji, byli zamieszani w nielegalny proceder obrotu narkotykami. Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, wspólnie z kryminalnymi z Krakowa zatrzymali w rejonie bronowickich osiedli 36-letniego Włocha, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednego z włoskich klubów piłkarskich i 26-letnią Ukrainkę. Do zatrzymania doszło, gdy para wracała samochodem do swojego mieszkania. Jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem, choć nie ma prawa jazdy, ale to nie wszystko.

Narkotyki i gotówka w mieszkaniach

W trakcie przeszukania dwóch użytkowanych przez parę mieszkań w rejonie Krakowa, policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 100 woreczków wypełnionych brunatnym suszem, tabletkami oraz słoiki i pudełka wypełnione substancjami, które zostały przekazane do dalszych badań. Zabezpieczono również telefony komórkowe, 40 tysięcy złotych w gotówce oraz prawie 500 dolarów amerykańskich. W trakcie przeszukania znaleziono również kilka wag elektronicznych, a nawet maszynę do liczenia pieniędzy. W trakcie przeszukania mieszkania w rejonie Krowodrzy, policjanci zabezpieczyli z kolei zbryloną substancję koloru ciemnobrunatnego oraz przedmiot przypominający rewolwer, który przekazany został do badań balistycznych. Policjanci przeszukali również wynajmowany przez Włocha garaż w Nowej Hucie. Tam także natrafili na słoiki, pudełka i woreczki foliowe wypełnione substancjami, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań. Para trafiła do aresztu. Policjanci, przy pomocy narkotesterów, zważyli i sprawdzili wszystkie zabezpieczone substancje. Okazało się, że dilerzy mieli łącznie prawie 8 knarkotyków, w tym ponad 4 kilogramy marihuany, prawie 1,5 kilograma haszyszu, blisko pół kilograma mefedronu, przeszło 200 gramów kokainy, ponad 4000 tabletek extasy oraz MDPV.

Fot. KMP Katowice

Sprawę przejęli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy zebrali obszerny materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Włocha i Ukrainki tymczasowy areszt na  3 miesiące.

Podejrzani odpowiedzą karnie za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, za co grozi im kara do 12 lat więzienia.