Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowa poradnia „z Inicjatywą”

Autor: w dniu 2023-03-24

Łamanie stereotypów w temacie zdrowia psychicznego, zwiększenie dostępności do pomocy w kryzysach różnego rodzaju to główne cele nowej poradni "z Inicjatywą".

Miejsce, w którym potrzebujący wsparcia otrzymają pomoc, będzie działać od 1 kwietnia przy Fundacji "INICJATYWA", w budynku znajdującego się przy ulicy Powstańców Warszawskich 38/1 w Bytomiu.

Poradnia "z Inicjatywą" powstanie w Bytomiu

Osoby odpowiedzialne za tę inicjatywę podkreślają, że najtrudniejszy dostęp do pomocy psychologiczno psychoterapeutycznej ma młodzież, dzieci, osoby zagrożone wykluczeniem, mniejszości narodowe, osoby starsze. Fundacja "INICJATYWA" wychodzi naprzeciw największym potrzebom mieszkańców, swoją odpłatną ofertę poradni kieruję do wszystkich potrzebujących, poszukujących dla siebie dobrego miejsca, w którym mogą poczuć się bezpiecznie.

-Mamy tutaj zespół 10 terapeutów. Myślę, że z czasem będzie nas więcej. Myślę, że atutem tego miejsca jest to, że pracujemy od poniedziałku do niedzieli (od 8.00 do 20.00), więc w zależności od potrzeb osób, które będą chciały otrzymać wsparcie, będziemy starali się dostosowywać do tych potrzeb. Mamy terapię indywidualną, grupową, terapię dla par. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju prace z mniejszościami – mówimy o osobach i grupach szczególnie marginalizowanych, o mniejszościach etnicznych, narodowych, LGBTQ+. Mamy dużą otwartość, można się u nas poczuć bezpiecznie – mówi prezes fundacji Jakub Janiak.

Obszary w których poradnia świadczy usługi to m.in: stany lękowe, zaburzenia nerwicowe, problemy związane z tożsamością seksualną, zaburzenia psychosomatyczne, problemy z uzależnieniami.

Najważniejsze dobro pacjenta

Nadrzędnym celem przyświecającym fundacji jest pomoc osobie z problemami w powrocie do zdrowego, prawidłowego funkcjonowania. W procesie terapeutycznym wykorzystywane będą wszelkie możliwe sposoby
konsultacji i terapii, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej ze zgłaszających się osób.
Do dyspozycji mieszkańców będzie pomoc psychologiczna, terapie; indywidualna i grupowa dla par/relacji, mediacje, treningi i szkolenia w przystosowanych na ten cel gabinetach i salach.
Szczegóły uzyskasz na stronie
www.finicjatywa.pl w zakładce Poradnia z Inicjatywą. Rejestracja w dni robocze pod nr telefonu: 32 286 72 74, 512 553 485 w godzinach 9.00 15.00.