Mieszkaniec Zabrza zatrzymany na dworcu

Autor: w dniu 2025-03-04

Ten mężczyzna na wszystkie sposoby chciał zwodzić funkcjonariuszy policji, jednak na nic się to zdało. Ostatecznie trafi tam, gdzie bardzo za nim tęsknią, bo wysyłali za nim listy.

Mieszkaniec Zabrza zatrzymany na dworcu

Policjanci, zanim rozpoczną pracę, zapoznają się z wizerunkami osób poszukiwanych, na które wymiar sprawiedliwości wydał nakazy doprowadzenia albo listy gończe. Wygląd i dane tych osób znajdują się w policyjnych bazach danych, ale pewna ich część jest także ogólnodostępna na policyjnych stronach internetowych.

"Tego typu wiedza na temat osób poszukiwanych zaprocentowała wczoraj w trakcie interwencji na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach przy ulicy Pokoju, gdzie mundurowi z prewencji podjęli czynności wobec grupy osób, która mogła spożywać alkohol w poczekalni. Okazało się, że do popełnienia wykroczenia nie doszło, jednak jeden z mężczyzn od razu przykuł ich uwagę" – informuje Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach.

Mieszkaniec Zabrza zwodził policjantów. Na nic się to zdało

Mężczyzna, zapewne widząc zbliżające się kłopoty, podał im kilkukrotnie nieprawdziwe dane. Dopiero wizyta w komendzie pozwoliła ustalić, kim jest. Był to 29-latek z Zabrza, który był poszukiwany dwoma listami gończymi i nakazem doprowadzenia.

Dwa listy gończe, które wystawił za mężczyzną zabrzański wymiar sprawiedliwości, dotyczyły dwóch wyroków z maja ubiegłego roku i listopada roku 2023 w sprawie przestępstw kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Ten sam sąd, w grudniu ubiegłego roku, skazał go za kolejną kradzież z włamaniem i wydał za nim nakaz doprowadzenia do jednostki penitencjarnej.

Zatrzymany prosto z komendy trafił na noc do policyjnej celi, a następnie zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odsiadywał zasądzone kary. Łącznie spędzi za kratami ponad 5 lat.