Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mikołaje będą biegać, by pomóc burym misiom

Autor: w dniu 2023-11-15

Biegacze w biało-czerwonych strojach i charakterystycznych czapkach z pomponami spotkają się w Bytomiu. Mają ważny powód, by ruszyć na ulice miasta. Chcą pomagać potrzebującym, a chętni wciąż mogą dołączyć do grona zapalonych miłośników aktywnego wypoczynku.

Ci, którzy lubią biegać, a także poszukujący dobrego argumentu, by rozpocząć przygodę z tą formą aktywności mogą zapisać się na XI Bytomski Bieg Świętych Mikołajów. To nie tylko okazja do tego, by spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także pomóc instytucji, która od lat niesie pomoc potrzebującym.

"Kiedy 10 lat temu założyliśmy stowarzyszenie MYbytomianie, naszym celem była praca na rzecz miasta i jego mieszkańców. Chcieliśmy, aby jak najwięcej realizowanych przez nas projektów aktywizowała bytomian, "wymuszała" udział w podejmowanych działaniach. Pierwszym wydarzeniem przez nas zorganizowanym był Bieg Świętych Mikołajów. I tak zaczęła się nasza przygoda z bieganiem, z pomaganiem, z Świętym Mikołajem. Udało nam się zachęcić bytomian, ale także mieszkańców metropolii i bardziej odległych miejscowości z kraju, a nawet spoza jego granic, że każdy może być Świętym Mikołajem. Tegoroczny Bieg kończy obchody 40-lecia Wspólnoty Burego Misia (jej dedykujemy Wasze wpłaty) oraz 10-lecia naszego stowarzyszenia" – informuje w opisie wydarzenia organizator.

Bieg odbędzie się w sobotę, 2 grudnia 2023 roku, a zapisy przyjmowane są do 28 listopada za pośrednictwem serwisu internetowego elektronicznezapisy.pl. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest, przypominają organizatorzy, podpisanie oświadczenia o udziale w zawodach na własną odpowiedzialność. W przypadku osób poniżej osiemnastego roku życia konieczna jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Fot. zdjęcia organizatora

Ważne jest to, że wszyscy zawodnicy – niezależnie od zapisów dokonywanych w sieci – muszą zostać zweryfikowani w biurze zawodów, które będzie znajdować się w Centrum Handlowym Agora Bytom przy pl. Kościuszki 1. Formalności będzie można dopełnić 1 grudnia od 16.00 do 19.00 i 2 grudnia od 9:00 do 10:45. Mile widziane, wiadomo, przebrania mikołajowe np. czapka, rękawice, czerwony strój itp.

W biegu głównym obowiązuje podział na dwie kategorie, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Decyduje rok urodzenia:

  • 2007 – 1984
  • 1983 i starsze

Start biegu:

– BIEGI DZIECI – od godz. 10:00 z bytomskiego Rynku.

– BIEG GŁÓWNY i NORDIC WALKING – godz. 11:00.

Którędy będzie przebiegać trasa? Poniżej mapa:

Zapisy przyjmowane będą, przypomnijmy, za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl do 28 listopada. Wspólnota Burego Misia, dla której organizowane jest wydarzenie, zaprasza do udziału: