Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ministerstwo Przemysłu na Śląsku. Co z kopalniami?

Autor: w dniu 2023-12-29

Ministerstwo Przemysłu i Komeptencji z siedzibą na Śląsku. Tak zapewniała dziś, goszcząca w Katowicach, minister przemysłu Marzena Czarnecka.

Szefowa resortu wskazała, że najpilniejszym zadaniem kierowanego przez nią resortu będzie zatwierdzenie wniosku notyfikacyjnego dotyczącego pomocy dla spółek węglowych i tak zwanego Programu dla Śląska.

Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami zaznaczyła, że w pierwszych dniach nowego roku jedzie do Brukseli, by spotkać się z unijnymi komisarzami.

Drugim etapem będzie wskazanie lokalizacji ministerstwa w naszym województwie – co zdaniem minister Czarneckiej podniesie rangę i prestiż Ślaska w Polsce i całej Europie.

-W fazie początkowej obsługę tego ministerstwa będzie zgodnie z rozporządzeniem premiera wykonywało Ministerstwo Aktywów Państwowych i tutejszy Śląski Urząd Wojewódzki. Do utworzenia ministerstwa potrzeba nam zmiany ustawy dotyczącej działów administracji. Druga część to ustalenie siedziby docelowej, która na pewno będzie się znajdować na Śląsku – mówiła minister Czarnecka.

Minister pytana o polskie górnictwo powiedziała, że będzie ono trwało tak długo, jak długo możliwe będzie wydobywanie węgla.