Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Transport GZM szykuje udogodnienia na noc sylwestrową

Autor: w dniu 2023-12-29

Transport GZM informuje o udogodnieniach, które przygotowano na noc sylwestrową. Będą pomocne między innymi tym osobom, które wybierają się na wydarzenie organizowane na Polach Marsowych.

W zeszłym tygodniu ZTM poinformował, że w noc sylwestrową na 10 liniach metropolitalnych kursować będą większe autobusy. Udogodnień będzie więcej – wszystko z myślą o tych, którzy będą wracać do domów po imprezach sylwestrowych.

– W Sylwestra, poza kursowaniem bardziej pojemnych pojazdów, zrealizujemy dodatkowe połączenia – zapowiada dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska. – Dzięki temu, osoby, które planują w tę wyjątkową noc bawić się m.in. na Polach Marsowych Parku Śląskiego podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów, będą mogły komunikacją miejską wrócić do swoich domów – dodaje Małgorzata Gutowska.

Dodatkowe kursy zostały przewidziane na 14 liniach – autobusowych: M1, M2, M3, M4, M10, 138, 190, 674 i 1N oraz tramwajowych: 0, 6, 9, 15 i 25. Oznacza to, że w noc sylwestrową ułatwione powroty do domów będą mieli pasażerowie z 13 miejscowości – Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Kobióra, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Tychów i Zabrza. Ponadto, uruchomiona zostanie linia tramwajowa 19. Obowiązywać na niej będzie specjalny rozkłady jazdy na trasie Stroszek Zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego – Świętochłowice Kościół – Chorzów Rynek – Chorzów Stadion Śląski – Katowice Rynek.

Warto pamiętać, że 31 grudnia w większości przypadków autobusy, trolejbusy i tramwaje kursować będą zgodnie z rozkładami jazdy ważnymi w Sylwestra. W praktyce oznacza to, jak informuje przewoźnik, realizowanie połączeń zgodnie z sobotnimi rozkładami oraz ograniczanie liczby kursów od ok. godz. 18.

Od tej reguły będą wyjątki – niektóre linie w ten dzień zostaną zawieszone, na innych obowiązywać będą niedzielne lub specjalne rozkłady jazdy, a na jeszcze innych, m.in. liniach metropolitalnych, zostaną wprowadzone liczne udogodnienia – w formie wcześniej wspomnianych dodatkowych połączeń i kursowania większych pojazdów.

Warto również mieć na uwadze, informuje przewoźnik, że Punkty Obsługi Pasażera 29 grudnia będą miały zmienione godziny otwarcia, a 30 grudnia będą zamknięte. Szczegółowe informacje na ten temat oraz te dotyczące zaplanowanych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w noc sylwestrową można znaleźć na stronie internetowej ZTM.