Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ministerstwo Przemysłu oficjalnie otwarte

Autor: w dniu 2024-03-01

Ministerstwo Przemysłu rozpoczyna działalność. Podkreśla się, że jest to duży sukces wszystkich Ślązaków. Co mówią osoby zaangażowane w powstanie tej instytucji?

Ministerstwo Przemysłu, oficjalnie działa od dzisiaj na Śląsku. To jedyny resort, który będzie funkcjonował poza Warszawą.

– Nasz zakres działania to nie tylko górnictwo – mówiła dzisiaj minister przemysłu Marzena Czarnecka. – Przedmiotem działalności będzie nie tylko górnictwo i hutnictwo, ale również gospodarka ropą, gazem i polityka atomowa. Działalność będzie rozszerzona nie tylko na działalność lokalną, ale również całego państwa polskiego. To jest serce przemysłu – mówiła Czarnecka podczas rozmowy z dziennikarzami

Głos w sprawie otwartego dziś ministerstwa zabrał też obecny na spotkaniu z dziennikarzami szef Ministerstwa Aktywów Państwowych.

– Ministerstwo w Katowicach to sukces wszystkich Ślązaków – dodaje minister Aktywów Państwowych Borys Budka. – To jest nasz osobisty sukces, mówię tu o mieszkańcach województwa śląskiego. Będziemy pokazywać ten region nie tylko od strony węglowej, ale przede wszystkim pokazywać, że jest tu wielki potencjał przemysłów kreatywnych, transformacji energetycznej – mówi minister Budka.

Ministerstwo Przemysłu ma swoją siedzibę w Katowicach w budynku, w którym działa Polska Grupa Górnicza.