Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Młodzi rowerzyści zbierają na gliwickie hospicjum

Autor: w dniu 2024-05-06

Szkolny Klub 80 Rowerów Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Gliwicach organizuje akcję na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Młodzi ludzie chcą pomóc poprzez jazdę na rowerze.

Jest ich dziewięcioro, a w każdym z nich bije wielkie serce chętne do pomagania. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Gliwicach organizują akcję "Ponad podziałami kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum". W sześć dni, od 27 maja do 1 czerwca, chcą pokonać dystans 600 kilometrów z Gliwic do Białegostoku. Nie będzie im towarzyszyć żaden samochód, a wszystkie rzeczy będą wieźli w sakwach, przyczepionych do roweru. Trasa podzielona zostanie na 6 odcinków: Gliwice – Częstochowa, Częstochowa – Kielce, Kielce – Radom, Radom – Warszawa, Warszawa – Ostrów Mazowiecka, Ostrów Mazowiecka – Białystok. Jak prezentuje się drużyna, która podejmuje się tego zadania?

Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum – to już kolejna edycja akcji!

Warto podkreślić, że jest to już szósta z kolei edycja tej charytatywnej akcji. Co mówią na temat podejmowanych przez siebie działań młodzi rowerzyści, którym przewodzi Anna Guzek?

"Los osób starszych i schorowanych nie jest nam obojętny i dlatego znów wsiadamy na dwa kółka i tym razem przemierzymy wschodnią część Polski, by dotrzeć do Białegostoku, by wspomóc Gliwickie Hospicjum. Hasło tegorocznej wyprawy to "PONAD PODZIAŁAMI – KRĘCIMY KILOMETRY DLA GLIWICKIEGO HOSPICJUM. Chcemy jeszcze bardziej poruszyć Gliwice, jego mieszkańców i wszystkich ludzi o wrażliwych i otwartych sercach -by każdy w jakiś sposób mógł dołożyć do naszej wyprawy swoją cegiełkę. Potrzebni są Ci, którzy umożliwiają nam realizację podjętego przez nas wyzwania, oraz Ci, którzy deklarują wpłatę za przejechany przez nas każdy kilometr, który dedykujemy ponownie Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach" – czytamy w mediach społecznościowych.
Młodzież nie ustaje w staraniach o pozyskiwanie kolejnych partnerów, którzy zapłacą za każdy "wykręcony" kilometr, a grono osób i instytucji chętnych do pomocy powiększa się:
Szczegóły zbiórki, której cel to uzbieranie 50 tysięcy złotych, opisane zostały na stronie internetowej zrzutka.pl: