Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mocne wejście w sezon Śląskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej

Autor: w dniu 2023-09-21

Mocne wejście w sezon artystyczny Śląskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej. W najbliższy weekend szykują się dwie inauguracje ciekawych cyklów. W sobotę startuje pierwszy Dziecięcy Festiwal Teatralny, a w niedzielę Scena Mistrzów.

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej to instytucja artystyczna, która powstała z przekształcenia Miejskiego Centrum Kultury. Od samego początku chodziło o łatwiejszy dostęp do sztuki wysokiej tworzonej przez profesjonalnych artystów. O ile starsza publika na brak interesujących spektakli nie mogła narzekać, to widowiska dla dzieci były raczej rzadkością. Aż do momentu inauguracji Dziecięcego Festiwalu Teatralnego w Rudzie Śląskiej. Pierwszy spektakl z tego cyklu już w sobotę.

-Postanowiliśmy, że pierwsza instytucja artystyczna w tym 140 tysięcznym mieście, będzie właśnie realizować tak jak do tej pory szereg wydarzeń edukacyjnych, ale także duże wydarzenia artystyczne. Takim naszym wielkim marzeniem było zaprezentowanie tej najmłodszej publiczności przepięknych bajek w wydaniu teatralnym. Stąd pomysł na Dziecięcy Festiwal Teatralny. Na scenie zaprezentują się: Czerwony Kapturek, Muminki, Calineczka i Beboki – wylicza Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Śląskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej.

Osadzony w śląskiej tradycji spektakl "Beboki" Teatru Trip, zostanie wystawiony na rudzkiej scenie w sobotę o godzinie 17.00. Dzień później Teatr zaserwuje propozycję dla dorosłych. W niedzielę startuje Scena Mistrzów, czyli spektakle teatralne z udziałem artystów niebanalnych, z ogromnym dorobkiem artystycznym, jak na przykład Joanna Szczepkowska.

Scena Mistrzów należeć będzie do pani Joanny Szczepkowskiej w niedzielę od godziny 18.00. W październiku w ramach tego samego cyklu, wystąpi także Sonia Bohosiewicz i Ewa Błaszczyk.