Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Modernizacja Piotrkowskiej. Wiadomo, ile mają trwać prace

Autor: w dniu 2023-12-05

3,3 mln zł będzie kosztował remont ulicy Piotrkowskiej wraz z chodnikami. Wykonawcą prac wykonywanych w Sosnowcu będzie firma Silesia Trans Service z Katowic, która na wykonanie zadania ma czas do lipca 2024 roku.

Kilka tygodni temu ruszyły prace związane z budową dwóch torów kolejowych na potrzeby przyszłej kolei metropolitalnej, roboty rozpoczęły się właśnie w rejonie ulicy Piotrkowskiej, gdzie też powstanie nowy przystanek kolejowy.

– Dlatego remont samej ulicy rozpocznie się za zakresem prac PKP PLK, bowiem wykonawca ZUE S.A. pracujący na zlecenie spółki kolejowej będzie prowadził roboty ziemne na skrzyżowaniu ulicy Staszica i Piotrkowskiej oraz budował przystanek z murem oporowym właśnie na początku ul. Piotrkowskiej – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ulica Piotrkowska jest alternatywną drogą dojazdową pomiędzy Sosnowcem a Będzinem wykorzystywaną przez kierowców, którzy z różnych przyczyn nie korzystają z połączenia poprzez ulicę Będzińską w Sosnowcu i Małobądzką w Będzinie.

Co ważne po zakończeniu dobudowy dwóch torów kolejowych na potrzeby kolei Metropolitalnej zniknie możliwość przejazdu przez tory pomiędzy ulicami Staszica i Chemiczną. Dla kierowców PKP PLK wybuduje alternatywne połączenie właśnie poprzez ul. Piotrkowską i wjazdu na DK94 (kierunek Katowice) oraz zjazdu z DK94 (kier. Dabrowa Górnicza.

Nowa nawierzchnia pojawi się na całym remontowanym odcinku drogi, aż do granicy z Będzinem. Zakres prac obejmuje również odbudowę chodnika oraz remont przystanków autobusowych, a także budowę wyniesionego przejścia dla pieszych przy izbie wytrzeźwień.