Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprawca strzelaniny w areszcie. Zapadła decyzja

Autor: w dniu 2023-12-05

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie dla 40-latka, który w czwartek strzelał w Pszczynie do interweniujących policjantów. Ci zjawili się tam po informacji o dwóch podejrzanych mężczyznach kręcących się po osiedlu Piastów. 

Dyżurny pszczyńskiej policji został powiadomiony kilka dni temu o dwóch mężczyznach, z których jeden miał na osiedlu Piastów w Pszczynie oddać strzały z broni do zaparkowanego tam samochodu, rozbijając w nim szybę.

Na miejsce natychmiast zostały wysłane patrole. Gdy policjanci zauważyli opisywanych mężczyzn, jeden z nich, trzymając w dłoni rewolwer, zaczął uciekać. Uciekając, strzelał w kierunku interweniujących mundurowych, którzy zostali zmuszeni również do użycia służbowej broni w celu obezwładnienia napastnika. Gdy jeden z policjantów zauważył w pewnym momencie, że mężczyzna zaczyna manipulować przy swoim rewolwerze, natychmiast podbiegł i go obezwładnił.

Nie żyją dwaj policjanci postrzeleni na służbie

W trakcie pościgu policjanci postrzelili jednego z nich. Ranny został zabrany do szpitala. Drugi z mężczyzn 36-letni mocno pijany trafił do aresztu. Starszemu,który strzelał do policjantów grozić będzie dożywocie. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa z Pszczyny.

Fot. KPP Pszczyna