Teraz gramy:

Title

Artist
Background

MOSiR organizuje bezpłatne zajęcia bokserskie

Autor: w dniu 2023-05-02

Boks, jak mówią ci, którzy go trenują, uczy pokory, poprawia koncentrację i podnosi pewność siebie. Dlaczego jeszcze warto wejść na ring i gdzie można skorzystać z bezpłatnych zajęć?

Niektórzy dopiero uczą się prawidłowego trzymania gardy, inni już dawno zaczęli przygodę z boksem. W katowickim MOSiR-ze trwają bezpłatne zajęcia bokserskie we współpracy miasta z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

– Projekt realizowany przez Katowice przy współpracy z UNICEF-em to setki inicjatyw, które przede wszystkim mają zintegrować nasze społeczności. To między innymi doposażenie żłobków, wdrożenie aplikacji LiveKid, stworzenie sal doświadczania świata, a także organizacja zajęć sportowych w ofercie, których każdy może znaleźć coś dla siebie, bo mamy zapasy, fitness, slow jogging, podnoszenie ciężarów, boks – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zajęcia organizowane przez MOSiR odbywają się w ramach porozumienia zawartego między miastem Katowice a UNICEF-em.

Fot. Martyna Matloch

UNICEF dofinansowuje działania na rzecz integracji polsko-ukraińskiej w Katowicach na kwotę 46 mln zł. Pierwszy ze sportowych projektów to zakończony w lutym cykl nauki jazdy na łyżwach w Murckach. Obecnie szeroki wachlarz możliwości oferuje np. zapasy i naukę podnoszenia ciężarów. Ale na tym nie koniec – MOSiR wyszedł z ofertą dla entuzjastów slow joggingu, fitnessu, osób chcących zadbać o zdrowy kręgosłup i preferujących indywidualnie dopasowane ćwiczenia siłowe. Udział jest darmowy.

MOSiR chętnie współorganizuje zajęcia propagujące zdrowy tryb życia. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w Katowicach i spróbowania swoich sił pod okiem profesjonalnego trenera boksu. To nic nie kosztuje, a poziom jest indywidualnie dostosowywany do każdego uczestnika – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Zajęcia bokserskie są przeznaczone dla chętnych od 10 do 26 lat i trwają od 60 do 90 minut. Odbywają się w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Rolna przy ul. Nasypowej. Nie ma zapisów, wystarczy zabrać wygodny strój sportowy i przyjść na trening. Jednocześnie na sali może ćwiczyć do 20 osób.

– Boks uczy pokory, pomaga rozładować emocje, poprawia koncentrację i dodaje pewności siebie. Trenują zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Starsi między innymi pracują w parach i ćwiczą z trenerem używając specjalnych tarcz. Zajęcia dla dzieci składają się z głównie z gier i zabaw. W zajęciach bierze udział wielu zawodników z Ukrainy, którzy szczególnie upodobali sobie tę dyscyplinę sportu – powiedział trener Damian Kuźma z KS 06 Kleofas Katowice.

Uczestnicy w wieku od 10 do 14 lat ćwiczą w poniedziałki, środy i piątki. Starsza grupa od 15 do 26 roku życia uczestniczy w zajęciach od poniedziałku do piątku. Zajęcia potrwają do końca czerwca.