Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Motorowerem za szybko i z promilami

Autor: w dniu 2024-05-14

Ten mężczyzna, podróżując motorowerem, narobił sobie problemów podczas podróży ulicami miasta. Został zatrzymany po pościgu. Co wynikło podczas kontroli? Znane są szczegóły.

Policjanci ruchu drogowego, podczas kontroli prędkości na ulicy Reymonta w Raciborzu, namierzyli kierowcę motoroweru, który poruszał się zdecydowanie za szybko. Na ograniczeniu do 50 km/h mężczyzna osiągnął prędkość 75 km/h.

Motorowerem za szybko i z promilami. Nie udała mu się ucieczka

Policjanci kazali motorowerzyście zatrzymać się, ale ten zignorował mundurowych i odjechał. Natychmiast ruszyli za uciekinierem i po chwili zauważyli motorower i mężczyznę na ulicy Nowomiejskiej.

– Kierujący próbował oddalić się z miejsca pieszo, ale został zatrzymany. Okazał się nim 34-letni raciborzanin. Szybko na jaw wyszedł też powód ucieczki mężczyzny – informuje sierż. szt. Joanna Wiśniewska z raciborskiej policji.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 3 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna za przekroczenie prędkości i zignorowanie poleceń policjantów został ukarany mandatem karnym w kwocie 1300 złotych i 15 punktami.