Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Myjnia miejska już otwarta!

Autor: w dniu 2023-09-13

Całodobowa miejska myjnia bezdotykowa już otwarta. Burmistrz poinformował o otwarciu inwestycji w mediach społecznościowych.

Wielkie otwarcie miało nastąpić już w czerwcu, ale jest dziś. Burmistrz Wojkowic poinformował z nieukrywaną satysfakcją, że inwestycja została zakończona. Myjnia miejska jest już dostępna dla chętnych.

-Przekornie będziemy celować w datę pierwszy czerwiec, czyli w dzień dziecka. Będziemy zapraszać całe rodziny do myjni samoobsługowej w Wojkowicach. W bardzo dobrym miejscu, dobre środki, myślę, że najlepszej jakości, bo stawiamy na jakość. To jest inwestycja realizowana przez spółkę miejską. Miasto jest w 100 procentach udziałowcem – mówił jeszcze kwietniu tego roku Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Skąd właściwie pomysł, by samorząd realizował tego typu zadanie? Rozwiązanie jest proste.

-Wpadliśmy na taki pomysł, jest fajny teren przy głównej drodze. Poza tym tego brakowało w naszym mieście. Dlaczego mielibyśmy działkę sprzedać, jeśli może na tym zarobić miasto? Wszystko wyjdzie z korzyścią dla mieszkańców – mówił w kwietniu Szczerba.

Teraz inwestycja jest zakończona. Można zobaczyć ją w mediach społecznościowych:

Mieszkańcy Wojkowic, którzy chcą umyć auto, nie muszą już jeździć – dzięki inwestycji – do Będzina, Czeladzi lub Bobrownik. Zadanie zrealizowała i podmiotem prowadzącym myjnią będzie miejska spółka Recykling. A mieszkańcy myjąc samochody, będą zasilać budżet miasta.