Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uczczą pamięć o Gabrieli Kossakowskiej. Rondo będzie nosić jej imię

Autor: w dniu 2023-09-13

Oddadzą hołd śp. Gabrieli Kossakowskiej. Radni zdecydowali, że wyjątkowa postać zostanie upamiętniona na terenie miasta. 

Radni Rady Miasta Piekary Śląskie jednogłośnie zdecydowali, że rondo przy krzyżowaniu ulic Okrzei, Janty i Gimnazjalnej w Piekarach Śląskich będzie nosić imię Gabrieli Kossakowskiej. Uroczystość już niebawem.

Rondo im. Gabrieli Kossakowskiej

Radni jednomyślnie zdecydowali, podczas LXV sesji Rady Miasta Piekary Śląskie w dniu 29 czerwca 2023 r.,  o nadaniu imienia Gabrieli Kossakowskiej rondu przy skrzyżowaniu ulic Okrzei, Janty i Gimnazjalnej w Piekarach Śląskich. Uroczyste odsłonięcie tablicy odbędzie się 16 września o godz. 17:30 na skwerze przy rondzie, natomiast o 18:00 odbędzie się koncert poświęcony pamięci Gabrieli Kossakowskiej. Gościem specjalnym będzie minister Michał Wójcik.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w Biurze Obsługi Klienta MDK.  

Śp. Gabriela Kossakowska była Honorową Obywatelką Miasta Piekary Śląskie, społecznikiem o wielkim sercu, zasłużonym samorządowcem i nauczycielem.