Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Myślał, że ochronią go kamery. W jego domu odnaleziono narkotyki

Autor: w dniu 2023-11-21

Mężczyzna miał w domu narkotyki i przedmioty przypominające broń. Sądził, że kamery monitoringu zapewnią mu bezpieczeństwo. Pomylił się i trafił do aresztu.

Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy zatrzymali mieszkańca gminy Skoczów, który w swoim domu przechowywał narkotyki, skradziony sprzęt oraz przedmioty przypominające broń.

Kamery miały zapewnić mu bezpieczeństwo

Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy, w związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi kradzieży, zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Skoczów. Śledczy analizujący sprawę ustalili, że w jego domu mogą znajdować się nie tylko skradzione przedmioty, ale również i narkotyki.

Mężczyzna wprawdzie zainstalował kamery, które miały monitorować wejścia do domu, ale to mu niespecjalnie pomogło. Policjanci weszli na teren posesji i zatrzymali mężczyznę. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli w jego domu znaczną ilość narkotyków. W piwnicy mężczyzna przechowywał blisko 350 porcji substancji psychotropowej – klefedronu, ponad 20 działek marihuany i kilkadziesiąt tabletek nieznanej substancji, które przekazane zostały do analizy w laboratorium.

Poza narkotykami policjanci zabezpieczyli też przedmioty przypominające broń oraz inne rzeczy pochodzące z różnych kradzieży, takie jak skradziony kilka tygodni temu telefon komórkowy wart ponad 5000 złotych, sejf i tablice rejestracyjne.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzewany o przestępstwa mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie dopuścił się innych przestępstw, w tym czy nie udzielał środków odurzających innym osobom oraz w jaki sposób wszedł w posiadanie skradzionego telefonu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska prokuratura.

Źródło: KPP Cieszyn