Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Na ulicy rozległ się krzyk. Konieczne było szybkie działanie!

Autor: w dniu 2024-03-10

Ludzie coraz częściej reagują nie tylko na to, gdy widzą nietrzeźwych kierowców, ale także wtedy, gdy komuś dzieje się krzywda. Tak było w tym przypadku. Świadek zajścia pomógł starszej kobiecie.

Do zdarzenia doszło w środę 6 marca około godziny 10.30. Jeden z cieszyńskich dzielnicowych wykonując pracę w swoim rejonie służbowym na ulicy Karłowicza w Cieszynie zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn. Jeden z nich wzywał pomocy.

Okazało się, że był to świadek przestępstwa, do którego doszło kilka chwil wcześniej. Mieszkaniec Cieszyna usłyszał krzyk 84-letniej kobiety, której napastnik ukradł torebkę i uciekał.

Złodziejska para złapana w Tarnowskich Górach

Świadek zdarzenia nie zwlekając, ruszył za uciekającym złodziejem, którego udało się złapać i skutecznie uniemożliwić dalszą ucieczkę.

Moment szarpaniny zauważył dzielnicowy sierż. szt. Tomasz Kłapsia, który od razu ruszył z pomocą. Zatrzymał sprawcę kradzieży, którym okazał się 47-letni mieszkaniec Cieszyna. Odzyskana torebka wraz z dokumentami i pieniędzmi wróciła do właścicielki. Po sprawdzeniu danych sprawcy w policyjnych systemach okazało się, że był również poszukiwany przez cieszyńską prokuraturę. Usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, za którą może spędzić za kratami nawet 8 lat.