Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nadejdą intensywne opady śniegu? Prognozy nie pozostawiają złudzeń

Autor: w dniu 2022-12-09

Zima uderzy ze zdwojoną mocą. Synoptycy nie mają wątpliwości, że opady śniegu rozpoczną się dziś i mogą mocno dać się we znaki.

IMGW informuje o marznących opadach mogących powodować gołoledź. W Karpatach opady śniegu. Mogą jednak pojawić się także w innych rejonach kraju. O szczegółach informuje też Damian Dąbrowski.

Atak zimy w różnych rejonach kraju

Znany i ceniony specjalista od pogody przewiduje, że w zachmurzenie w naszym regionie będzie zmienne – od umiarkowanego po całkowite. Późnym popołudniem i wieczorem, informuje Damian Dąbrowski, z południa nasunie się pierwsza strefa opadów deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Niewykluczone, że już dzisiejszego wieczoru zmieni się nieco krajobraz w różnych miejscach w kraju. Maksymalna temperatura w godzinach popołudniowych ma wynosić maksymalnie 4°C. Wiatr słaby będzie zmieniał swój kierunek z południowego na wschodni. Ciśnienie spadnie do ok. 1003 hPa. IMGW ostrzega z kolei przed marznącymi opadami dla południowych powiatów woj. małopolskiego i śląskiego. Ostrzeżenia obowiązują od 14.30 i będą obowiązywały do jutrzejszego poranka.

W nocy temperatura spadnie w okolice zera i niewykluczone, że wtedy również będą występować opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W weekend temperatura będzie spadać i może osiągnąć -2°C, co zbiegnie się w czasie z obfitymi opadami białego puchu.