Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Najlepsze kierunki na wiosenne podróże

Autor: w dniu 2023-05-11

Piękna wiosenna pogoda za oknem sprzyja planowaniu wszelkiego typu podróży, nawet jeśli mowa o zaledwie kilkudniowych wycieczkach. Wielu naszych rodaków co jakiś czas wybiera się bowiem w podróż na zasadach city breaku. O co dokładnie chodzi, w jaki sposób zaplanować taką wyprawę i dokąd warto wyruszyć, aby wszystko przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami? Sprawdźmy to!

Dalekie wyjazdy zastąpione krótkimi wypadami?

Coraz więcej osób odchodzi od dłuższych wyjazdów na rzecz częstszych, ale za to krótkich, zazwyczaj weekendowych wypadów do któregoś z europejskich miast. Dzięki temu za niewielkie pieniądze można odwiedzić mnóstwo interesujących miejsc, a przy tym nie trzeba wykorzystywać od razu całego urlopu. Czym jest city break? Czym się charakteryzuje i przede wszystkim dla kogo jest tego typu forma podróżowania?

Wiosenny city break – co warto wiedzieć?

City break to po prostu kilkudniowa, ale bardzo intensywna wycieczka w przestrzeni miejskiej. Celem takiej wyprawy są z reguły najbardziej turystyczne miasta, ale nie tylko. Chodzi o to, aby odpocząć w aktywny sposób, zwiedzając jak najwięcej atrakcyjnych lokalizacji, próbując miejscowych przysmaków itd. Nie ma tutaj znaczenia, czy podróżujemy solo, w parze czy, np. z rodziną, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie. City break to forma krótkich podróży przeznaczone przede wszystkich dla osób, które chcą zwiedzić dane miasto, poczuć je, zobaczyć, jak się w nim żyje i czerpać garściami ze wszystkich zasobów, jakie oferuje – kultury, architektury, kuchni i wielu innych atrakcji.

Gdzie znaleźć najtańsze połączenia lotnicze?

W tej chwili wszelkich rezerwacji możemy dokonać całkowicie online, za pośrednictwem wielu inteligentnych narzędzi, dzięki którym można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Jednym z nich jest wyszukiwarka eSky.pl, która zawiera bazę połączeń lotniczych wszystkich przewoźników. Korzystając z tego rozwiązania możemy znaleźć loty, które w największym stopniu spełnią nasze preferencje i możliwości, a jednocześnie będą najtańsze na rynku. Przy okazji można zapoznać się z poszczególnymi zakładkami na eSky.pl takimi jak Okazje z atrakcyjnymi ofertami lotów, ale też Wakacje czy wreszcie City Break, gdzie znajdziemy gotowe opcje podróży, zawierające loty i noclegi, w zależności od kategorii tematycznej czy kierunku. Wyruszając poza granice kraju należy także kupić ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży.

Kilkudniowa podróż – dokąd polecieć?

Kluczową kwestią pozostaje to, jaki kierunek najlepiej wybrać, jeśli mamy do dyspozycji ograniczony budżet? W przypadku kilkudniowych wyjazdów świetnie sprawdzą się pobliskie perły turystyczne, czyli przede wszystkim czeska Praga czy austriacki Wiedeń. Miłośnicy pięknej pogody, pysznego lokalnego jedzenia i malowniczych widoków powinni natomiast zastanowić się nad którymś z włoskich czy hiszpańskich miasteczek. Jeśli wybieramy się w podróż z naszą drugą połówką, oczywistym wyborem jest oczywiście Paryż, szczególnie, że tanie loty można zarezerwować pod adresem: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/par/paryz. Jeśli jednak komuś zależy na dalszej podróży, nic stracone, choć trzeba liczyć się wówczas z o wiele wyższymi kosztami. Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się Dominikana, Tajlandia oraz Stany Zjednoczone Ameryki, a najlepsze okazje znajdziemy na stronie: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/co/us/stany-zjednoczone-ameryki, gdzie w kilka minut można zorganizować całą podróż w sposób kompleksowy.

Materiał we współpracy z partnerem.