Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Najlepszy bibliotekarz na Śląsku pracuje w Zabrzu

Autor: w dniu 2023-03-20

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu poinformowała, że w jej strukturach pracuje… najlepszy bibliotekarz w regionie. 

Kierownik filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu – Grażyna Świderek została uznana przez śląski okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich za najlepszego bibliotekarza województwa Śląskiego w roku 2022.

Najlepszy bibliotekarz w regionie pracuje w Zabrzu

Grażyna Świderek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu za swoje dokonania została wybrana Śląskim Bibliotekarzem Roku 2022. W Zabrzu angażuje się w wiele wydarzeń i imprez. Prowadzi między innymi warsztaty, szkolenia, spotkania autorskie, dyskusyjny klub książki oraz pomaga przy dużych imprezach, organizowanych przez bibliotekę.

-Na pewno z dużym entuzjazmem pracuję (i z energią). Wiem, że nawet jeśli są momenty słabsze, wracam do tego, żeby pracować dobrze, spotykać się z ludźmi, realizować swoje marzenia – spotykanie pisarzy, muzyków, integracja ze środowiskiem – to jest dla mnie ważne i daje ogromną satysfakcję – mówi Grażyna Świderek.

Teraz zabrzańska bibliotekarka o tytuł najlepszej w Polsce będzie rywalizować z laureatami z pozostałych 15 okręgów. Ogólnopolskie wyniki poznamy pod koniec kwietnia.

Fot. MBP Zabrze