Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Najpierw orgia, teraz pożar. Podpalono drzwi bazyliki w Dąbrowie Górniczej [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-09-22

Orgia, do której doszło na terenie parafii w Dąbrowie Górniczej, jest tematem, który nie schodzi z ust komentatorów. Najwidoczniej jednak oburzenie osiągnęło zenit, bo ktoś zdecydował się na podłożenie ognia pod drzwi kościoła.

Orgia, do której doszło na terenie parafii w Dąbrowie Górniczej jest tematem, który nie schodzi z ust komentatorów. Najwidoczniej jednak znalazł się ktoś, kto postanowił zdecydowanie przedstawić swój sprzeciw i zdecydował się na podłożenie ognia pod drzwi kościoła.

Podłożono ogień pod drzwi kościoła

Zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej wpłynęło do strażaków w czwartek, 21 września, o 22.09. Zaledwie kilka minut później zastępy były już na miejscu. Okazało się, że ogniem objęte były, jak informuje asp. Rafał Dulewski, boczne drzwi kościoła – od strony ulicy Królowej Jadwigi.

Gaszenie pożaru trwałochwilę. Strażacy byli na miejscu o 22.17, a działania zakończyli, jak informuje asp. Rafał Dulewski, o 22.43. Zaangażowano w nie trzy strażackie zastępy.

Nie brakuje komentarzy dotyczących tego, że to wyraz frustracji wobec tego, co działo się na terenie parafii. Przypomnijmy, że kilka dni temu wyszło na jaw, iż w budynku parafii, w mieszkaniu księdza, odbywała się orgia z udziałem męskiej prostytutki. Wiadomo, że uczestnicy brali silne tabletki na potencję. Na miejscu interweniowali medycy, a jedna osoba potrzebowała pilnej pomocy i trafiła na SOR dąbrowskiego szpitala.

Do czego doszło na terenie parafii w Dąbrowie Górniczej? Do sprawy odnosi się diecezja