Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Najpierw ruch, potem ognisko. X Piekarska Ustawka Sportowa

Autor: w dniu 2023-10-24

Ci, którzy szukają motywacji do tego, by aktywnie spędzić czas, mogą zdecydować się na udział w wydarzeniu organizowanym dziś w Piekarach Śląskich. To propozycja dla biegaczy, rowerzystów i wszystkich innych, którzy potrzebują dawki sportu.

Zbliża się kolejna edycja wydarzenia sportowego, które cieszy się coraz większą popularnością w Piekarach Śląskich. X Piekarska Ustawka Sportowa będzie okazją do tego, by aktywnie spędzić czas, ale nie tylko.

X Piekarska Ustawka Sportowa z uczniami ZSS

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na X Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się dzisiaj, 24 października o godz. 18.00. Tym razem zebrani rozpoczną na terenie MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej, by zakończyć podróż na terenie Kopca Wyzwolenia, przy którym rozpalone będzie ognisko, ale trzeba pamiętać, by coś smacznego do przygotowania nad ogniem zapewnić sobie we własnym zakresie. Długość trasy wyniesie tym razem około 5 km.

Tradycyjnie już na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16.30). Stosowne dokumenty do wydrukowania oraz wypełnienia znajdują się TUTAJ. Podczas spotkania nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Piekar Śląskich opowiedzą o swojej działalności sportowej, udziale w Olimpiadach i wydarzeniach miejskich.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), rolkarze oraz osoby jadące na hulajnogach poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.