Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamanie do kościoła w Brennej. Policja szuka świadków

Autor: w dniu 2023-10-23

Dwa pozłacane elementy wyposażenia kościoła zostały skradzione. Policja poszukuje sprawców i zwraca się z apelem do osób, które mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.

Policja pracuje nad rozwikłaniem sprawy związanej z włamaniem do kościoła w Brennej. Łupem złodzieja lub złodziei padły dwa pozłacane przedmioty – kielich i relikwiarz.

Włamanie do kościoła w Brennej

Policjanci z komisariatu w Skoczowie zbierają informacje na temat zdarzenia, do którego doszło w nocy z 22 na 23 października w Brennej. Przed północą nieznani sprawcy włamali się do zakrystii i ukradli pozłacany kielich oraz relikwiarz. Wartość materialna przedmiotów została wstępnie wyceniona na 5 tysięcy złotych. Na miejscu przeprowadzono niezbędne czynności, a policjanci prowadzą dalsze ustalenia w tej sprawie. Zdjęcia przedstawiające jeden ze skradzionych przedmiotów poniżej:

Policjanci pracujący nad rozwikłaniem sprawy zwracają się z apelem do osób, które w godzinach od 21.00 do 00.15 poróżowały samochodami ulicami Ks. Rudolfa Juroszka, Wyzwolenia, Bukową, Malinową czy też innymi w rejonie miejsca zdarzenia i mogą mieć nagrania z kamery samochodowej, monitoringu czy telefonu komórkowego, na których może być widoczne coś, co pozwoli rozwikłać sprawę.

W przypadku posiadania takich materiałów świadkowie proszeni są o kontakt z policjantami Komisariatu Policji w Skoczowie pod numerem 47 857 36 10, Komendą Powiatową w Cieszynie (47 8573 200, 47 8573 255) lub z najbliższą jednostką Policji – numer alarmowy 112.