Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Złodzieje złapani

Autor: w dniu 2023-10-23

Złodzieje byli zdeterminowani, by zatrzymać przy sobie to, co zabrali i wdali się w szarpaninę z ochroną sklepową. Zostali namierzeni przez policję.

Okradali sklepy, ale zostali namierzeni i wiadomo, jaka kara im grozi. Mowa o dwóch mężczyznach zatrzymanych w zeszłym tygodniu przez piekarskich policjantów.

Złodzieje złapani. Działali w Piekarach Śląskich i jeszcze jednym mieście

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego piekarskiej jednostki zatrzymali w ubiegły wtorek 28 i 27-latka. Mężczyźni w jednym ze sklepów na terenie miasta ukradli jedzenie i artykuły przemysłowe, a potem jeden z nich, który był zdeterminowany, by zatrzymać fanty, wdał się w awanturę z pracownikami ochrony.

Sprawę przejęli piekarscy kryminalni, którzy ustalili, że krewcy złodzieje chwilę wcześniej dokonali również kradzieży w sklepie w pobliskiej miejscowości. Wartość strat oszacowano na kwotę prawie 2000 złotych.

Złodzieje spędzili noc w policyjnym areszcie, a potem trafili przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec nich policyjny dozór. Młodszemu z mężczyzn grozi do 5 lat więzienia, natomiast 28-latkowi za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.