Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Największa w Polsce ściana wspinaczkowa powstanie w Bytomiu

Autor: w dniu 2022-12-13

Miłośnicy wspinaczki będą mieć do dyspozycji kolejny obiekt dla wymagających. Będzie to największa w Polsce ściana zewnętrzna.

Największa w Polsce, zewnętrza ściana wspinaczkowa powstaje w Bytomiu. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa na Rozbarku zamierza wzbogacić swoją infrastrukturę o coś, co zadowoli najbardziej wymagających.

-To będzie przeszło 20 metrów wysokości. Typowa, sportowa ściana ustawiona w miejscu, w którym stał wcześniej komin. Ściana, która umożliwi rozgrywanie zawodów na absolutnie najwyższym poziomie. Dzięki temu będziemy mieli komplet ścian zewnętrznych. Mamy ścianę zewnętrzną rekreacyjną, boulder zewnętrzny, zewnętrzne speedy i zewnętrzną ścianę sportową. Bywają ściany zewnętrzne w Polsce, ale nigdzie takiego kompleksu nie ma – mówi naszej reporterce Gabrieli Kokott-Drzyzdze Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego Skarpa Bytom.

Kiedy rozpoczną się prace i kiedy użytkownicy będą mogli już korzystać z najnowszej inwestycji?

-Przygotowujemy wszystko tak, żeby, jak tylko mrozy miną i przyjdzie aura wiosenna,  ta ściana została postawiona i stała w połowie przyszłego roku po to, żeby przyszły, letni sezon wspinaczkowy był czasem, kiedy zawodnicy będą mogli z niej korzystać – dodaje prezes Bujak

Nie brakuje zresztą tych, którzy szkolą się pod okiem specjalistów, którzy udzielają niezbędnych wskazówek dotyczących wspinania na czas:

Koszt budowy ponad 20-metrowej zewnętrznej ściany wspinaczkowej to blisko 2 miliony złotych.

Fot. archiwum prywatne