Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Stowarzyszenie SezaM pomaga chorym

Autor: w dniu 2022-12-13

Stwardnienie rozsiane dotyka około 46 tysięcy Polaków. Zaburzenia z nim związane mogą spotkać każdego. Nie brakuje jednak instytucji wspomagających osoby chore. Jedną z nich jest Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM SEZAM.

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM SEZAM to organizacja zrzeszająca osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Będąc członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, walczy o poprawę jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym. Podejmuje też starania o zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie. Dba też o rozwój tych, którzy borykają się z SM, dlatego organizuje wyjątkowe wydarzenie.

Stowarzyszenie SezaM pomaga

Misją SEZAM-u jest, jak podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia, poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie. Stowarzyszenie SezaM powstało, by pomagać w pokonywaniu trudności związanych z chorobą. Integruje, leczy, rehabilituje oraz aktywizuje ludzi chorych. Łamie bariery psychologiczne w społeczeństwie. Pomaga poznać chorobę i sprzyjać pozytywnemu myśleniu. Chorzy podejmują wiele aktywności związanych z szeroko pojętą rehabilitacją, również poprzez sztukę.

Wernisaż prac plastycznych

Jednym z czasochłonnych i wymagających wiele pracy jest kurs pisania, który odbywa się w Stowarzyszeniu. Takie działania zaowocowały wernisażem ikon, który odbędzie się już jutro, 14 grudnia o godzinie 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Jana Śliwki 12 w Gliwicach. Pierwszy wernisaż i jego uroczyste otwarcie będzie okazją do wyeksponowania prac podopiecznych:

Na wydarzenie zostały zaproszone, jak podkreślają organizatorzy, osoby ze kręgu medycyny, jak również samorządowcy (prezydenci miast, radni sejmiku województwa śląskiego), choć nie tylko.

-Niezmiernie cieszy nas fakt uczestnictwa podczas wydarzenia ks. prof. UO, dr hab. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego – Rektora Ślaskiej Szkoły Ikonograficznej, jak również Dziekan Śląskiej Szkoły Ikonograficznej Wydział Symbol – p. Jolanty Świątkiewicz – czytamy w korespondencji przesłanej do redakcji

Podczas wydarzenia wystąpi chór "Resonans con tutti" – zdobywca wielu międzynarodowych i ogólnopolskich nagród.

Chętni, którzy chcieliby bliżej poznać historię stowarzyszenia, mogą zobaczyć film, który szczegółowo ją opisuje:

W mediach społecznościowych nie brakuje informacji o kolejnych warsztatach, w których biorą udział uczestnicy różnorodnych projektów:

Więcej szczegółów znajduje się też na stronie internetowej sezamsm.pl.