Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Napadł na emerytowanego policjanta. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Autor: w dniu 2024-05-25

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali wczoraj 36-letniego mężczyznę, który w centrum miasta napadł na emerytowanego policjanta i brutalnie go pobił. Sprawca trafił na noc do policyjnej celi, a dzisiaj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło tuż przed południem na ulicy Strzeleckiej w Tarnowskich Górach. Oficer Dyżurny odebrał w tym czasie kilka zgłoszeń o bijatyce dwóch mężczyzn. Na miejscu błyskawicznie znaleźli się mundurowi, którzy zastali poszkodowanego 49-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór – emerytowanego policjanta, który w wyniku zadanych przez agresora ciosów, trafił do szpitala.

Stróże prawa od razu ruszyli w poszukiwania sprawcy, którego po godzinie 16.00 zatrzymali na terenie Brynka. Był to 36-letni tarnogórzanin, który, jak wstępnie ustalili, rozpoznał byłego policjanta i zaatakował go w odwecie za czynności, które policjant podejmował wobec niego, będąc jeszcze w czynnej służbie – informuje tarnogórska policja.

Zatrzymany trafił na komendę, a później do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Dzisiaj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił przed oblicze sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował sprawcę. Prosto z sali sądowej trafił za kraty, gdzie będzie czekał na wyrok w tej sprawie. Zgodnie z prawem grozi mu nawet dożywotni pobyt więzieniu.

Foto i źródło: Policja Tarnowskie Góry