Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Napadli na niego z powodu bluzy. Zatrzymano kolejnego pseudokibica

Autor: w dniu 2024-02-20

W kronikach policyjnych nie brakuje zdarzeń z udziałem pseudokibiców. Jedno z nich odnotowane zostało w Rudzie Śląskiej. Napadnięty został tam, z uwagi na bluzę, którą nosił, 15-letni chłopak kibicujący jednej z drużyn piłkarskich. Zatrzymano kolejną osobę odpowiedzialną za udział w zajściu.

Piętnastolatek z Rudy Śląskiej został napadnięty na terenie Bielszowic. Gdy wyszedł ze szkoły, został zaczepiony przez zamaskowanego, młodego mężczyznę. Sprawca przeprowadził swoją ofiarę za pobliski budynek, gdzie czekali kolejni mężczyźni.

Napadli na niego z powodu bluzy. Myśleli, że są bezkarni

Nastolatek został zastraszony i zmuszony przez fanów innej drużyny do zdjęcia bluzy z logo klubu piłkarskiego, któremu kibicuje. Jeden z mężczyzn wyrwał mu bluzę, a kolejny uderzył go w głowę. Pokrzywdzony został pobity, a gdy się przewrócił, kolejny z mężczyzn zaczął go kopać.

-Sprawcy grozili nastolatkowi, że jak zobaczą go kolejny raz z emblematami tej drużyny, ich spotkanie skończy się jeszcze gorzej – informują rudzcy policjanci, opisując przebieg zdarzenia.

Mundurowi zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców ustalili tożsamość czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat. Wszyscy byli pracownikami jednej z rudzkich firm, zostali zatrzymani, gdy przyszli do pracy na poranną zmianę. Rudzkich kryminalnych w zatrzymywaniu sprawców wsparli policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z KWP w Katowicach i katowickiego oddziału prewencji. Zebrane dowody policjanci przekazali prokuratorowi, który przedstawił trzem z zatrzymanych zarzuty rozboju. Decyzją sądu dwóch 21-latków i 29-latek zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 15 lat więzienia. Nie wykluczano zatrzymania kolejnych osób i faktycznie do tego doszło.

Zatrzymano kolejnego pseudokibica

Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców. Śledczy pracujący nad sprawą rozboju ustalili kolejnego młodego mężczyznę biorącego w nim udział. Pomimo, że sprawcy byli zamaskowani, kryminalni wpadli na ich trop i systematycznie zbierają dowody przeciwko kolejnym uczestnikom.

Wczoraj prokurator przedstawił zarzuty kolejnemu zatrzymanemu – 17-latkowi. Nastolatek myślał, że jest bezpieczny, ale policjanci wyprowadzili go z błędu. Decyzją prokuratora młody młody mężczyzna Rudy Śląskiej, po usłyszeniu zarzutów udziału w rozboju, został objęty policyjnym dozorem. Tak jak reszcie jego kolegów, grozi mu nawet 15 lat więzienia. Mimo młodego wieku będzie odpowiadał za to przestępstwo jak dorosły.

Fot. KMP Ruda Śląska