Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Napaść na dworcu autobusowym. Zaatakowali śpiącego mężczyznę

Autor: w dniu 2023-02-21

Młody mężczyzna zasnął, czekając na autobus. Wykorzystała to trójka napastników, która go napadła i okradła z pieniędzy i telefonu. 

Opisywane zdarzenie miało miejsce na dworcu autobusowym w Katowicach. 22-letni mężczyzna został napadnięty i okradnięty, ale sprawców – choć przebywali w różnych miastach na mapie regionu – udało się złapać.

Napaść na dworcu autobusowym w Katowicach

Kryminalni z VI komisariatu w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o rozbój na 22-latku. Do zdarzenia doszło na dworcu autobusowym. Pokrzywdzony, jak ustalili policjanci, zasnął na ławce w oczekiwaniu na autobus. Wtedy został napadnięty i okradziony. Zabrano mu telefon komórkowy, słuchawki i gotówkę. Wartość strat oszacowano na ponad 3,5 tys. zł. Po zdarzeniu napastnicy przepadli bez śladu. Już następnego dnia policjanci z VI komisariatu zatrzymali 35-letnią kobietę, której przedstawiono zarzut rozboju. Na wniosek śledczych decyzją sądu kobietę aresztowano na miesiąc.

Co z pozostałymi napastnikami?

Po tym, jak kobiecie postawiono zarzut rozboju, trwały dalsze poszukiwania pozostałych sprawców. Policjanci ustalili, że mężczyźni w wieku 22 i 23 lat ukrywają się w jednym z mieszkań na terenie Mysłowic. Tam też zostali zatrzymani przez kryminalnych, a następnie doprowadzeni do katowickiej jednostki i osadzeni w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Podejrzanym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.