Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Narkotyki ukryte w klockach. Zatrzymano jedną osobę

Autor: w dniu 2024-01-17

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który wysyłał drogą lotniczą narkotyki do Wielkiej Brytanii i USA.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, dotyczące procederu polegającego na wysyłaniu za granicę przesyłek z pudełkami plastikowych klocków, w których ukryte były środki odurzające zakupione za pośrednictwem tzw. Darknetu.

Narkotyki ukryte w klockach. Zaczęło się od kontroli magazynu

Sprawa rozpoczęła się od ujawnienia na terenie magazynu firmy kurierskiej, znajdującego się w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, przesyłek adresowanych do Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Znajdowały się w nich znaczne ilości opioidowych tabletek przeciwbólowych, ukrytych wewnątrz pudełka wśród plastikowych klocków do zabawy.

Fot. SG

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ustalili w toku realizowanych przez siebie zadań dane osoby nadającej opisywane przesyłki, po czym przystąpili do dalszych działań. Na posesji odnaleziono kilkaset tabletek z grupy leków narkotycznych oraz innych środków odurzających, znaczne ilości konopi indyjskich i broń. Część tabletek znajdowała się w już przygotowanych do wysyłki paczkach, które miały zostać nadane poza Polską. Zabezpieczono też 20.000 złotych.

W trakcie czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymany został 36-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który usłyszał zarzuty. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a także poręczenie majątkowe w kwocie 40.000 zł.

Wartość czarnorynkowa zatrzymanych farmaceutyków oraz narkotyków to około 300.000 zł.