Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozkochiwał w sobie nastolatki, a potem zmuszał do prostytucji

Autor: w dniu 2024-01-18

Obywatel Bułgarii handlował ludźmi. Rozkochiwał w sobie nastolatki, które znajdowały się w trudnej sytuacji życiowej, a potem przemocą zmuszał do prostytucji. Proceder trwał latami, aż mężczyzną, który kierował grupą przestępczą, zajęły się służby.

Handel ludźmi jest, jak określają śledczy, jednym z najokrutniejszych i najtrudniejszych do wykrycia przestępstw. Niejednokrotnie jednak udaje się zatrzymać osoby odpowiedzialne za ten proceder. Przekonał się o tym 33-letni obywatel Bułgarii, na którego trop wpadli policjanci z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zmuszał nastolatki do prostytucji. Zatrzymano 33-letniego sutenera

Ustalenia kryminalnych wskazywały, że mają do czynienia z naprawdę bezwzględnym i okrutnym przestępcą, który od wielu lat zniewalał i zmuszał przemocą do prostytucji młode kobiety oraz kierował grupą przestępczą, która zajmowała się werbowaniem i zmuszaniem do prostytucji kobiet. Zebrano mocny materiał dowodowy, który pozwolił im na zatrzymanie mężczyzny i przedstawienie mu szeregu bardzo poważnych zarzutów, które zaprowadziły go do aresztu. Policjanci ustalili, że 33-letni Bułgar od 10 lat kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. 33-latek sam także zajmował się werbowaniem kobiet.

Wykorzystywał trudną sytuację życiową swoich ofiar

Jedna z pokrzywdzonych poznała podejrzanego 10 lat temu, gdy była nastolatką. Mężczyzna wykorzystał wtedy trudną sytuację domową nastolatki i poprowadził znajomość w taki sposób, że ta uwierzyła jego miłość, ale wymarzona – wydawało się – relacja zamieniła się w koszmar, z którego młoda kobieta nie była w stanie się uwolnić. Mężczyzna zaczął zmuszać ją do prostytucji, zarabiając na jej krzywdzie. Był bezwzględny. By zmusić kobietę do posłuszeństwa, stosował wobec niej przemoc, zamykał ją na klucz w pokoju i ograniczał jej dostęp do jedzenia. Groził, że jeśli spróbuje się od niego uwolnić, to skrzywdzi jej rodzinę.

Był zaskoczony zatrzymaniem

Pracujący nad sprawą kryminalni w ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Sosnowcu zgromadzili mocny materiał dowodowy i przystąpili do zatrzymania. Kompletnie zaskoczony widokiem policjantów 33-letni mężczyzna nie stawiał żadnego oporu. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał szereg zarzutów.

"Objęły one kierowanie grupą przestępczą, handel ludźmi oraz spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz śledczych i zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. W myśl znowelizowanych przepisów kodeksu karnego grozi mu do 20 lat więzienia" – informuje policja.

Śledczy nadal pracują nad sprawą. Ustalają kolejne pokrzywdzone kobiety oraz osoby działające w grupie przestępczej. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.