Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Otwierają klubokawiarnię dla młodzieży. „Nie mogę się doczekać”

Autor: w dniu 2024-01-18

Projekt "Siemianowice Młodzieży" realizowany jest przez Siemianowice Śląskie we współpracy z bytomską Fundacją Europejskich Inicjatyw na Śląsku, zajmującą się aktywizacją młodzieży, edukacją obywatelską oraz wolontariatem młodych ludzi. W ostatnim czasie ustalono, że w mieście powstanie miejska klubokawiarnia. Jaki jest zamysł stworzenia tego miejsca?

Jeszcze przed feriami otworzą dla młodzieży miejską klubokawiarnię. Wszystko w ramach projektu nazwanego "Siemianowice Młodzieży". Jego celem jest integracja i zaangażowanie młodych mieszkańców Siemianowic Śląskich w tematy związane z rozwojem miasta, kulturą czy sportem.

-Zaczęliśmy swobodnie rozmawiać i to, co mi przekazali, że brakuje im miejsca, takiej klubokawiarni w Siemianowicach, takiego chilloutowego miejsca, jak to powiedzieli, gdzie mogą spędzać swój czas. Mamy takie miejsce przygotowane dla nich. Na Osiedlu Młodych, około 100-metrowe pomieszczenie już przygotowane – fotele, krzesełka, klubowy klimat, Playstation, duży telewizor, kominek, nagłośnienie eleganckie, biblioteczka, kawa tam będzie nieodpłatnie dla  uczniów z legitymacją, a produkty będą dużo tańsze niż w normalnej restauracji, bo to dla naszej siemianowickiej młodzieży i młodzieży, która jest spoza miasta, ale uczy się w Siemianowicach – mówi prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech.

Zaznacza, że chciałby, aby lokal został otwarty przed feriami, ale zaznacza, że nie chciałby proponować nazwy, bo ta powinna zostać wybrana, jak mówi, przez młodzież.

-Nie mogę się doczekać, bo myślę, że to będzie fajne miejsce do kontaktu z młodymi – mówi Piech.

Klubokawiarnia, która nie ma jeszcze nazwy, będzie działała przy Alei Młodych 22 w hali tenisowej MOSIR-u.