Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Narobił strat na 200 tysięcy złotych. Nie może podchodzić do żony

Autor: w dniu 2024-05-09

Kiedy policjanci otrzymali to zgłoszenie, od razu ruszyli na miejsce. To, co zobaczyli, nie zwiastowało niczego dobrego. Sprawca został jednak obezwładniony i trafił do aresztu.

W poniedziałek, 6 maja, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu został powiadomiony przez mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego, że mężczyzna uszkodził siekierą samochody, wyposażenie domu oraz grozi żonie pozbawieniem życia. Co działo się później, gdy na miejsce ruszyli policjanci?

Straty na 200 tysięcy złotych i zakaz zbliżania się do żony

Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali pijanego 46-latka trzymającego w dłoni siekierę. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny. Został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych czynności bieruńscy policjanci ustalili, że 46-latek wyrządził zniszczenia o wartości 200 tysięcy złotych oraz groził żonie śmiercią. Ósmego maja został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz zniszczenie mienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość bliższą niż 100 m. Ponadto 46-latek musi opuścić wspólnie zajmowany dom. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.