Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatek brał udział w oszustwie „na policjanta”

Autor: w dniu 2023-10-12

Policjanci zatrzymali 17-latka, który brał udział w oszustwie metodą "na policjanta". Zatrzymany usłyszał już zarzuty, który dotyczył oszustwa na pokaźną sumę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy ustalili tożsamość i zatrzymali kolejnego oszusta, który brał udział w co najmniej jednym oszustwie metodą "na policjanta".

Nastolatek uczestnikiem oszustwa "na policjanta"

Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu we Wrocławiu. Podejrzanym jest 17-letni mieszkaniec Wrocławia. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty, które dotyczyły współudziału w oszukaniu 80-letniej mieszkanki Zabrza. Do przestępstwa, za które usłyszał zarzuty, doszło w lutym tego roku. Teraz zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

Policja kolejny raz przypomina, jak zachować się w momencie, gdy ktoś odbierze podejrzany telefon z prośbą o pomoc finansową dla członka rodziny czy przekazanie pieniędzy Policji. Mundurowi podkreślają, by nie przekazywać pieniędzy obcym osobom ani nie przelewać pieniędzy na wskazane konto bankowe, nie działać w pośpiechu i nie podejmować od razu pieniędzy z banku – odłożyć termin wpłaty czy udzielenia pożyczki najlepiej o kilka dni. To nie wszystko. Warto też poradzić się znajomych, sąsiadów, rodziny czy policjanta – numer 112. Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji i żąda pieniędzy, najlepiej rozłączyć się, zadzwonić pod bezpłatny numer 112 i natychmiast poinformować o takiej sytuacji.

Warto przypominać, szczególnie osobom w podeszłym wieku, że policjanci, jak również inni urzędnicy, nie żądają od swoich rozmówców, tym bardziej przez telefon, wpłaty żadnych pieniędzy.