Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatek wyprzedzał przed skrzyżowaniem. Wkrótce trafi przed oblicze sądu!

Autor: w dniu 2023-02-25

Nastolatek wyprzedzał przed skrzyżowaniem kilka pojazdów. Doprowadził do kolizji z dwoma. Wkrótce stanie przed sądem.

Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy 18-letniego kierowcy, który na jednym z największych skrzyżowań w Wyrach rozpoczął manewr wyprzedzania. Od razu kilku aut.

Cierpliwości zabrakło, wyobraźni na pewno. Nastolatek doprowadził do kolizji z dwoma innymi pojazdami. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym stanie przed sądem.

Do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek po południu w Wyrach na skrzyżowaniu ulic Pszczyńskiej i Łaziskiej.

Według wstępnych ustaleń policjantów drogówki, kierujący volkswagenem 18-letni mieszkaniec gminy jadąc w kierunku Mikołowa, bezpośrednio przed skrzyżowaniem, rozpoczął manewr wyprzedzania kilku samochodów, z którego ostatni skręcał w lewo. Wtedy doszło do zderzenia bocznego. Młody kierowca utracił panowanie nad samochodem, uderzył w krawężnik,a następnie w bok jadącego od strony Mikołowa samochodu dostawczego.

Na szczęcie, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca kolizji został poddany alkomatem. Był trzeźwy.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-latka, a sprawa z wnioskiem o ukaranie, w tym o czasowy zakaz prowadzenia pojazdów, wkrótce trafi do sądu.

Źródło: Policja Mikołów