Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatka zginęła na torach. Tragedia w Gliwicach

Autor: w dniu 2023-10-17

To kolejna sytuacja, gdy młoda osoba traci życie w taki sposób. Policja informuje o tragicznym w skutkach wypadku na torach kolejowych.

Do zdarzenia, w którym zginęła nastolatka, doszło w poniedziałek, o 12:55, przy ulicy Portowej w Gliwicach. Piętnastolatka została potrącona przez pociąg osobowy relacji Gliwice – Kędzierzyn-Koźle.

Fot. Paweł Palamarczuk

Pasażerowie składu kontynuowali podróż pociągiem zastępczym. Skład ten, jak poinformował nas nasz informator, zawiózł podróżnych z powrotem go Gliwic, a w przesiadce do innego pociągu – z uwagi na to, że wśród pasażerów były osoby starsze – pomagali strażacy. Dowiedzieliśmy się również, że ciało dziewczyny zostało, dwie godziny po zdarzeniu – okryte kocem termicznym., do tej pory było – jak informuje nasz rozmówca – wyeksponowane na międzytorzu.

Jeden z czterech torów został wyłączony na czas prowadzonych działań. Bez znaczących utrudnień w ruchu pociągów. Ruch na zamkniętym torze wznowiony został o godz. 17:00.

Ci, którzy doświadczają kryzysu psychicznego, powinni pamiętać, że mogą sięgnąć po specjalistyczną pomoc.  Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!

Gdzie szukać pomocy?

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach. 14.00 – 22.00
  • 116 111 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 – Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00 – 20.00
  • 121 212 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 – Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach 17.00 – 20.00

Nastolatka zginęła na torach. Wyjaśniają przyczyny zdarzenia