Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Saługa: Cały kraj czeka na zmianę, wszystko czeka na zmianę

Autor: w dniu 2023-10-17

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Wojciech Saługa, poseł, szef PO w województwie śląskim. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o frekwencji w wyborach, wyniku Trzeciej Drogi, liderach opozycji, Wojciechu Kałuży, pieniądzach z KPO i lotnisku w Pyrzowicach.

-Bardzo trudny bój, bardzo wielka rzecz się wydarzyła. Mobilizacja społeczeństwa w obronie państwa polskiego, w obronie demokracji była wyjątkowa. Obroniliśmy Polskę. Mimo że PiS w liczbach bezwzględnych będzie miał najwięcej mandatów, nie ma szans na rządzenie, bo zjednoczona opozycja jest zdeterminowana, by wziąć odpowiedzialność za kraj – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Wojciech Saługa, poseł, szef PO w województwie śląskim.

-Cały kraj czeka na zmianę, wszystko czeka na zmianę, po co tę agonię przedłużać? Trzeba się pogodzić z porażką. Widzę, że to trudno przychodzi politykom Prawa i Sprawiedliwości, przyznanie się, że to koniec. Panowie z PiS-u, to już naprawdę koniec, oddajcie władzę jak najszybciej, nie przedłużajcie tego – dodaje w dalszej części dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę.