Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Wandale zniszczyli bunkier. Podejrzani przesłuchani przez prokuratora

Autor: w dniu 2023-10-17

W ostatnim czasie na terenie Piekar Śląskich doszło do kilku aktów wandalizmu, wskutek których zniszczone zostały schrony bojowe, będące zabytkami Obszaru Warownego Śląsk na Wzgórzu 304,7 w Dąbrówce Wielkiej. Dziś wiadomo, że udało się złapać osoby podejrzewane o dokonanie tego czynu.

Kryminalni, jak informuje Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji, zdołali w czwartek namierzyć i złapać dwóch mieszkańców Piekar Śląskich podejrzanych o dokonanie zniszczeń, do których doszło 24 września. Złapanie kolejnych osób było kwestią czasu.

-Kolejni trzej podejrzani, wiedząc, że ich tożsamość jest znana policji, sami stawili się u prokuratora celem złożenia wyjaśnień. W trakcie zatrzymania policjanci ustalili, iż sprawcy w nocy, w Gliwicach dokonali kradzieży elementów torowiska o wartości około 3500 złotych – mówi Czepkowski.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące zniszczenia zabytkowego schronu i kradzieży. Decyzją prokuratora zostali objęli policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Piekary Śląskie: Kolejny schron zdewastowany. Sprawą zajmuje się policja