Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatkowie znęcali się nad 9-latkiem ze spektrum autyzmu

Autor: w dniu 2023-11-07

Skandaliczne zachowanie młodych ludzi wobec 9-latka ze spektrum autyzmu. W sieci pojawiły się filmy, na których widać, w jaki sposób potraktowali chłopca. Sprawą zajmuje się policja i odniósł się do niej prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Nagrania, na których widać, jak grupa nastolatków dręczy dziewięcioletniego chłopca ze spektrum autyzmu, trafiły do sieci. Na materiałach wideo pokazano, jak ofiara jest zmuszona do tego, by uklęknąć, a przy tym oprawcy podduszają ją i niszczą rower, a wszystko to, jak można wnioskować z innych materiałów, ma tło kibicowskie:

Do sprawy odniósł się prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, który podkreślił, że zaistniała sytuacja nie miała wprawdzie miejsca na terenie żadnej z chorzowskich szkół, ale to właśnie pracownicy jednej z nich jako pierwsi zareagowali na zaistniałą sytuację i powiadomili o niej policję, która teraz zajmuje się sprawą, powstrzymując jednocześnie w tym momencie od komentarzy.

"Sytuacja nie miała miejsca na terenie chorzowskiej szkoły, ale to właśnie dyrekcja placówki jako pierwsza o sprawie powiadomiła policję. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające. Również wydział edukacji Urzędu Miasta bada sprawę i jest w kontakcie z dyrekcjami szkół, do których chodzi 9-latek oraz nastolatkowie. Szkoły są też w stałym kontakcie z ich rodzicami." – napisał w mediach społecznościowych prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, apelując, by powstrzymać się od komentarzy i ferowania wyroków: