Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jan Woś nowym trenerem Ruchu Chorzów!

Autor: w dniu 2023-11-06

Ruch Chorzów ma nowego trenera. Dzisiaj po południu poinformowano o zwolnieniu Jarosława Skrobacza, a już wieczorem przekazano, kto będzie jego następcą. I tu małe zaskoczenie. Nowym szkoleniowcem Niebieskich będzie dotychczasowy asystent Skrobacza, czyli Jan Woś. Umowa z trenerem obowiązuje do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

We wtorek odbędzie się pierwszy trening drużyny pod wodzą trenera Jana Wosia, któremu w pracy pomagać będą Wojciech Grzyb, Adrian Gach, Ryszard Kołodziejczyk i Jakub Jarosz.

Jan Woś urodził się 17 lutego 1974 r. W latach 2001-2002 był piłkarzem Ruchu. Dla tego klubu rozegrał 55 oficjalnych spotkań, strzelając w nich 15 bramek, a w czasie całej swojej kariery wystąpił ponad 300 razy na boiskach ekstraklasy. Pracę szkoleniową rozpoczynał w 2011 r. w Skrze Częstochowa. Później prowadził także zespoły Unii Racibórz i Pniówka Pawłowice. Od 2018 r. był asystentem Jarosława Skrobacza – najpierw w GKS Jastrzębie, później w Miedzi Legnica, a od czerwca 2021 r. w Ruchu. Posiada licencję trenerską UEFA Pro.

Foto i źródło: www.ksruch.com