Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w Piekarach Śląskich. Nowa radna złożyła ślubowanie

Autor: w dniu 2023-11-06

Wiadomo, kto zastąpi w Radzie Miasta Piekary Śląskie Łukasza Ściebiorowskiego, który został wybrany na posła. Nowa radna złożyła ślubowanie podczas zwołanej dziś LXIX sesji RM, która odbyła się w Ośrodku Kultury "Andaluzja".

Dzisiejsze obrady były czasem, kiedy Iwona Zorychta złożyła ślubowanie i została nową radną, zastępując Łukasza Ściebiorowskiego, który został wybrany posłem na Sejm RP.

Nowa radna w Radzie Miasta Piekary Śląskie i inne zmiany w Radzie Miasta

Iwona Zorychta jako nowa radna Rady Miasta Piekary Śląskie będzie pracować w Komisji Rewizyjnej oraz w Komisji Społecznej Rady Miasta Piekary Śląskie.

-Będę się starała w miarę możliwości i w miarę nabywania doświadczenia sprostać wymaganiom – mówi nowo wybrana radna Iwona Zorychta.

Jakie sprawy są jej najbliższe?

-Myślę, że sprawy społeczne, ponieważ pracuję w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie i mam 25 lat doświadczenia z naszymi mieszkańcami wymagającymi pomocy – mówi Zorychta. -Mam nadzieję, że będę mogła sprawdzić się jak najlepiej – dodaje.

Głos zabrał też obecny na posiedzeniu poseł elekt Łukasz Ściebiorowski, który już 13 listopada złoży ślubowanie poselskie i rozpocznie urzędowanie jako posła na Sejm Rzeczypospolitej X kadencji. Zwracając się do radnych i władz miasta zapewnił o dalszej współpracy dla dobra wspólnoty samorządowej i mieszkańców Piekar Śląskich.

-Wzruszający był to dla mnie moment. Pierwszy raz stanąłem przed Radą Miasta jako poseł elekt. Byłem radnym 13 lat. To nowe przeżycia, nowe emocje. To był czas podziękowania za 13-letnią współpracę – mówi poseł elekt Łukasz Ściebiorowski. -Jako poseł, jak deklarowałem, będę współpracował z samorządem piekarskim, ale nie tylko piekarskim. Chcę być posłem, który jest blisko spraw samorządu, by był wzmacniany – dodaje Ściebiorowski. –Życzę nowej radnej Iwonie Zorychcie powodzenia. Pewnie świetnie poradzi sobie w nowej roli. Już rozmawialiśmy, że ma moje wsparcie – kwituje.

Podczas sesji wybrano też nowego opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie w osobie radnego Daniela Pliszki. Jakie towarzyszą mu w związku z tym emocje?

-Wyzwanie bardzo duże, bo będę zastępował Łukasza Ściebiorowskiego, który został posłem. Był koordynatorem Młodzieżowej Rady Miasta bardzo długo. Chciałbym, żeby młodzież uwolniła swoje pomysły, będę starał się nakierować ich na to, by wspólnie działali na rzecz młodzieży w naszym mieście – dodaje Pliszka.