Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zygmunt Chojna mistrzem świata Spartan Trifecta

Autor: w dniu 2023-11-06

Pochodzący z Piekar Śląskich Zygmunt Chojna kolejny raz udowodnił, że nie ma sobie równych. Reprezentant klubu Socios Silesia nie dał szans rywalom. 

Zygmunt Chojna wystąpił podczas wydarzenia pod nazwą Spartan Trifecta World Championship rozgrywanym w dniach 3-5 listopada w Sparcie. Zawodnik pochodzący z Piekar Śląskich pokusił się o podsumowanie swojego występu. Kolejny raz udowodnił też, że jest najlepszy, zdobywając tytuł mistrza świata.

W swojej relacji z wydarzenia zaznacza, że pierwszy bieg w jego wykonaniu nie należał do najlepszych. Zakończył go na siódmej lokacie, tracąc do prowadzącego Amerykanina ponad 5 minut. Nie miał szczęścia, bo musiał borykać się z kontuzjami:

"Przez spuchniętą rękę i ogólne przemęczenie miałem 3 kary . Przed startem w biegu Super opuchlizna na ręce zeszła i mogłem już robić przeszkody, co zaowocowało 2 miejscem. Straty do Amerykanina nie odrobiłem, a nawet powiększył przewagę do ponad 6 min, ale za to wyprzedziłem resztę zawodników i znalazłem się na 2 miejscu" – relacjonuje swój start w mediach społecznościowych.

Jak zaznacza, do ostatniego biegu przystąpił z wiarą w wygraną, wiedział, że ma jeszcze spore zapasy energii, czego brakowało rywalom. Podkreślił też, że pierwsze kilometry pokonał wspólnie z Heldurem-Valdek Seederem, ale zdołał go wyprzedzić na przeszkodzie z wiadrami. Zresztą przeciwnik odniósł się do tego starcia w mediach społecznościowych pisząc "Chojna znowu mistrzem świata grupy wiekowej, ja znowu brąz. Straciłem srebro w 2 sekundy."

Budowana przewaga pozwoliła wyprzedzić także, oprócz wspomnianego wyżej Estończyka, jak i Amerykanina Roberta Ryana czy Kanadyjczyka Pierre'a Meileura.

"Ostatecznie zdobywam Mistrzostwo Świata Spartan Trifecta w Greckiej Sparcie w kategorii wiekowej po raz trzeci z rzędu z dużą przewagą ponad 17 min. Dziękuje Miasto Piekary Śląskie za pomoc, oraz mojemu klubowi Socios Silesia" – kończy swoją relację Chojna, któremu gratulujemy kolejnego tytułu mistrzowskiego.