Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastoletni oszust zatrzymany przez siemianowicką policję

Autor: w dniu 2023-08-09

Ma zaledwie kilkanaście lat, ale już zarabiał na oszustwach. Policjanci z Siemianowic Śląskich zatrzymali nieuczciwego piętnastolatka z Chorzowa. Okazuje się, że oszukiwał od kilku miesięcy.

15-latek zakładał fałszywe konta na portalu internetowym, gdzie oferował do sprzedaży różne przedmioty. Od kupujących pobierał zaliczki, które przelewane były za pomocą BLIK-a. I właśnie podczas próby wypłacenia gotówki z bankomatu, został zatrzymany przez policjantów z Siemianowic.

Do śledczych z Komisariatu Policji w Poznaniu Jeżyce zgłosiła się kobieta, która została oszukana przy zakupie telefonu komórkowego. Oferta była wystawiona na portalu internetowym. Gdy skontaktowała się ze sprzedającym, dowiedziała się, że musi wpłacić zaliczkę w wysokości 400 złotych, aby telefon został wysłany. Kupująca uiściła opłatę BLIK-iem, po czym konto sprzedającego zostało usunięte. Przesłana zaliczka została wypłacona w bankomacie w Siemianowicach Śląskich. Po paru dniach sprzedający skontaktował się z nią ponownie, prosząc o przesłanie BLIKI-em pozostałej kwoty. Kobieta wiedziała już, że ma do czynienia z oszustem i poinformowała o tym policjantów z komisariatu w Poznaniu Jeżyce. Ci natychmiast skontaktowali się z siemianowickimi mundurowymi. Dzięki współpracy stróżow prawa młody chłopak został zatrzymany podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu. Był nim 15-letni mieszkaniec Chorzowa – mówi nam Tatiana Lukoszek z siemianowickiej policji.

Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka, gdzie spędził noc. Okazało się, że 15-latek od kilku miesięcy umieszczał fałszywe ogłoszenia i nabierał osoby zainteresowane zakupem wystawionych przez niego przedmiotów. Teraz śledczy będą docierali do wszystkich osób pokrzywdzonych. O losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Foto i źródło: KMP Siemianowice Śląskie