Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowa remiza! Idealny prezent na 100-lecie OSP w Kaletach

Autor: w dniu 2023-08-09

Budowa została zakończona, wpłynęło także pozwolenie na użytkowanie. To oznacza, że już wkrótce strażacy z OSP w Kaletach przeprowadzą się do nowej, oczekiwanej od lat remizy.

Nowa remiza straży pożarnej powstała na działce u zbiegu ulic Leśnej oraz Gwoździa w Kaletach. Jest dużo większa, bardziej komfortowa, przede wszystkim jednak spełnia obecne wymogi i normy dla tego typu budynków.

-2 września, podczas obchodów 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, uroczyście przekażemy naszym druhom ten nowy obiekt. To była konieczna, niezbędna inwestycja. Stara siedziba była niefunkcjonalna, natomiast nowa remiza spełnia wszystkie standardy. Miejsc mamy na 8 stanowisk garażowych. 4 miejsca dla mniejszych pojazdów i 4 miejsca dla dużych pojazdów bojowych – mówi nam Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Nowa remiza to budynek jednokondygnacyjny o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. Posiada dwie hale garażowe, a tylnej części budynku znajdują się pomieszczenia socjalne, sala konferencyjna i biuro. Spełnia wszystkie, wymagane standardy. Dodatkowo zlokalizowana jest w bezpieczniejszym miejscu – co ułatwi wyjazd i przejazd z akcji. Idealny prezent na 100-lecie OSP.

Fot: UM Kalety