Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na Noc Biologów

Autor: w dniu 2024-01-23

"Tajemnica życia – od komórki do biosfery" – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Nocy Biologów. Wydarzenie popularnonaukowe odbędzie się w całej Polsce – między innymi w Instytucie Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

XIII Ogólnopolska Noc Biologów rozpocznie się w piątek, 26 stycznia o godzinie 15:30 w auli Wydziału Nauk Przyrodniczych przy ulicy Bankowej 9 w Katowicach.

Zapraszamy do udziału w licznych spotkaniach z naszymi naukowcami, podczas których będziecie mogli przeprowadzić eksperymenty odkrywające tajemnice życia na różnym poziomie, dowiecie się, czy możliwe jest życie bez organizmów genetycznie modyfikowanych, poznacie od kuchni metodę edycji genomu, zrobicie las w probówce, zobaczycie jak z komórki powstaje biosfera, a także będziecie mieli okazję poznać tajemnice zmysłu owadów oraz spotkacie się ze zwierzętami egzotycznymi – zachęcają do udziału organizatorzy.

W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w serii spotkań naukowych z naukowcami Instytutu realizowanych w konwencji popularnonaukowych wykładów, warsztatów i dyskusji. Dodatkowo, dla dzieci i młodzieży przewidziane są liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. A wszystko po to, by umożliwić szerszej publiczności zapoznanie się z aktualnymi koncepcjami i trendami badawczymi, którymi żyje świat nauki. Będą one zapreznetowane w prosty i przystępny dla każdego z odbiorców sposób.

Cały program dostępny jest na stronie internetowej: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=katowice&fbclid=IwAR0L8FH274FC_45zR4HjeMZJ_5j8XS2Wa-Nslw-Nn3hROr4y4xqN_Kml1jg

Radio Piekary jest patronem medialnym Nocy Biologów 2024