Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Natalia wymaga pomocy. Jej mama prosi o wsparcie

Autor: w dniu 2024-01-23

Natalia, której historię opisywaliśmy już wcześniej na stronie radiopiekary.pl, wymaga specjalistycznej pomocy lekarskiej. Jej mama cały czas poszukuje wsparcia, więc przypominamy wiadomości na temat chorej dziewczyny.

Natalia potrzebuje, jak alarmuje jej mama, kolejnych operacji na otwartym mózgu – leczenie, programowanie stymulatora mózgu , potrzebny specjalistyczny sprzęt dla niepełnosprawnej osoby, środki higieny, rehabilitacja, dojazdy, zapewnienie lepszej przyszłości dla nieuleczalnej chorej Natalii, której choroby z dnia na dzień postępują.

Natalia wymaga pomocy. Jej mama prosi o wsparcie

Zbiórka zweryfikowana została, jak pisze mama chorej Natalii, dokumentacją medyczną. Najgorsza postać zespołu Tourette'a, dystonia, padaczka i choroby zwyrodnieniowe zwojów podstawnych zawładnęła i zmieniła w piekło życie Natalii.

"Jej ciało ciągle drży, a usta wydają niewyobrażalny krzyk, niecenzuralne słowa. Choroby wciąż z dnia na dzień postępują. Kilka operacji na otwartym mózgu już przeszła – kolejne przed nią" – pisze matka Natalii.

Dodaje, że samodzielnie opiekuje się Natalią i nie chce oddać jej do hospicjum. Zaznacza równocześnie, że Natalia kiedyś bardzo pracowita, ambitna i zdolna. Teraz walczy z chorobą.

"Każdy dzień zaczyna i kończy potwornym cierpieniem, bólem ,osamotnieniem , niemocą. Nie potrafi wciąż wygrać ze wszystkimi chorobami pragnie je tylko odrobinę ujarzmić. Wymaga 24-godzinnej, stałej opieki, pielęgnacji" – czytamy w mailu.

Zastosowano farmakoterapię i Głęboką Stymulację Mózgu. W obecnej chwili – informuje matka Natalii – w miejscu wszczepienia generatora impulsów pojawiło się kolejne potworne zaczerwienienie z silnie piekącym bólem. Stymulator nie przynosi takich efektów, jakich można byłoby się spodziewać.

"Pilnie potrzebna jest Pomoc finansowa na zakup nowego , mocniejszego wózka inwalidzkiego ponieważ przy tak postępujących chorobach nogi Natalii wciąż odmawiają posłuszeństwa a obecny który posiadała się zepsuł, przy tak gwałtownej chorobie . Wszystko to sprawia, że wciąż potrzebny jest sprzęt specjalistyczny, środki higieny i ciągłe leczenie jak również tak bardzo dziś potrzebne kolejne niełatwe operacje na otwartym mózgu, wykonanie wielu wizyt celem zmiany parametrów stymulatora, badań w Klinikach, kontroli w bardzo odległych miejscach" – czytamy.

Opieka nad chorą osobą wiąże się z bardzo dużymi wydatkami, a budżet rodziny nie wystarcza na pokrycie takich wydatków, a rodzina nie posiada samochodu dostosowanego do transportu osoby niepełnosprawnej, zaś wynajęcie takiego pojazdu jest kosztowne. Pomóc można nieść, odwiedzając zbiórkę założoną w sieci:

Natalia zmaga się z nieuleczalną chorobą #RadioPiekaryPomaga