Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie ma zgody ZTM na korzystanie z dworca w Tarnowskich Górach

Autor: w dniu 2023-11-29

Zarząd Transportu Metropolitalnego nie wyraził zgodny na korzystanie z tarnogórskiego dworca autobusowego przez prywatnego przewoźnika – firmę GTV BUS.

Piszemy o tym w kontekście opuszczenia ZTMu przez gminę Miasteczko Śląskie. Od Nowego Roku, w wyniku decyzji burmistrza miasta, mieszkańcy korzystający z usług prywatnego przewoźnika mogą nie wsiąść, ani nie wysiąść na dworcu.

-Rezygnacja burmistrza Miasteczka Śląskiego z usług ZTM pociąga za sobą szereg konsekwencji. Jedną z nich jest m.in. konieczność skrócenia tras 5 linii łączących Tarnowskie Góry z Miasteczkiem Śląskim. To z kolei oznacza konieczność wydłużenia oraz zwiększenia liczby postojów autobusów tych linii na dworcu w Tarnowskich Górach. Dodatkowo, na początku przyszłego roku planujemy uruchomić w Tarnowskich Górach kolejną linię minibusową – nr 749. Są także inne okoliczności – m.in. zainstalowane w tym roku stacje ładowania pojazdów elektrycznych, czy też nowe pojazdy w dyspozycji PKM w Świerklańcu. Wszystko to sprawia, że dworzec w Tarnowskich Górach będzie jeszcze bardziej wykorzystywany. Z tego powodu nie przewiduje się wyrażania zgody na realizację przewozów komercyjnych GTV Bus na dworcu w Tarnowskich Górach – tak brak zgody na korzystanie z dworca autobusowego w Tarnowskich Górach argumentuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Miasteczko Śląskie to pierwsza gmina, która zdecydowała się na rezygnację z usług Zarządu Transportu Metropolitalnego. Od stycznia mieszkańców miasta ma wozić nowy, prywatny przewoźnik.