Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie przepłacaj za ubezpieczenie samochodu. Kup je korzystnie online

Autor: w dniu 2022-12-12

Zbliża się koniec umowy ubezpieczeniowej i powoli rozglądasz się za kolejną polisą? Jeśli nie chcesz przepłacać, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Dowiedz się, jak kupić korzystne ubezpieczenie samochodu – z odpowiednim zakresem ochrony oraz na atrakcyjnych warunkach cenowych.

Ubezpieczenie samochodu musi być starannie przemyślane. Nie chodzi bowiem o to, aby zapewnić sobie jakąkolwiek ochronę, a zyskać maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Świadomość, że – niezależnie od tego, co wydarzy się na drodze – masz wsparcie finansowe ubezpieczyciela, jest bezcenna.

Ubezpieczenie samochodu – na co zwracać uwagę?

Jest wiele elementów, które należy uwzględnić przy wyborze ubezpieczenia auta. Wiele zależy też od tego, czy decydujesz się wyłącznie na polisę OC, czy zamierzasz też wykupić ubezpieczenie samochodu od kradzieży i innych zdarzeń w ramach polisy AC.   

  •       Zakres ochrony

O ile ubezpieczenie OC ma jednakowy zakres ochrony, niezależnie od ubezpieczyciela, o tyle z polisą AC jest inaczej. W tym drugim przypadku ubezpieczenie może obejmować zaledwie ubezpieczenie samochodu od kradzieży i w razie żywiołów albo uwzględniać pełną ochronę – łącznie z uszkodzeniem pojazdu na skutek zderzenia z innym autem / obiektem / zwierzęciem.

  •       Wyłączenia odpowiedzialności

Każdy ubezpieczyciel może wewnętrznie określić, w jakich przypadkach nie bierze odpowiedzialności finansowej. Warto to wcześniej sprawdzić, ponieważ każda firma często ma własne ustalenia w tej kwestii.

  •       Cena

Chociaż cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru ubezpieczenia auta, ma znaczenie. Może się bowiem okazać, że jeden ubezpieczyciel proponuje identyczne polisy, ale ze składką znacznie wyższą w porównaniu do swojego konkurenta.

Ubezpieczenia online – sposób na oszczędności?

Czy wiesz, że spore oszczędności możesz poczynić, wykupując ubezpieczenia online na Rankomat.pl? Jest to serwis internetowy, za pośrednictwem którego nie tylko nabędziesz polisę, ale przede wszystkim – wybierzesz tę najbardziej dopasowaną do potrzeb.

Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora internetowego, który szybko i w kilkanaście sekund zaprezentuje oferty przygotowane przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Potem musisz je tylko dokładnie przeanalizować – przede wszystkim pod kątem zakresu ochrony. Następny krok to wybór faworyta i zakup najkorzystniejszej cenowo polisy.

Pamiętaj! W ten sposób znajdziesz nie tylko OC, ale również ubezpieczenie samochodu od kradzieży na Rankomat.pl w ramach autocasco. Dzięki temu zapewnisz pełną ochronę i zyskasz ogromne poczucie bezpieczeństwa. Sporo też zaoszczędzisz, ponieważ różnica między najdroższą a najtańszą polisą może wynieść nawet do 50%. 

Materiał powstał we współpracy z partnerem.