Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prowadziła auto, mając niemal 5 promili alkoholu w organizmie

Autor: w dniu 2022-12-12

Mieszkanka Bielska-Białej prowadziła auto, mając w organizmie 5 promili alkoholu. Skontrolowano ją, bo auto nie było odpowiednio przygotowane do jazdy.

Policjanci patrolowali wczoraj centrum Bielska-Białej. Ich uwagę zwrócił samochód, który był mocno zaśnieżony, co mogło prowadzić do dużego niebezpieczeństwa na drodze. Podczas kontroli okazało się, że nie jest to jedyny problem osoby siedzącej za kierownicą.

Pięć promili alkoholu i nieodśnieżony samochód

Wczoraj przed godziną 16:00 policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zauważyli na ulicy Partyzantów samochód. Szyby boczne, podobnie jak tylna, były pokryte śniegiem. Kierowca został zatrzymany do kontroli. Kobieta siedząca za kierownicą śmierdziała alkoholem i było jej trudno utrzymać równowagę. Podczas badaniu alkomatem okazało się, że w jej organizmie krąży alkohol, a urządzenie pomiarowe wskazało blisko 5 promili. 37-latce zatrzymano prawo jazdy, a potem przetransportowano do izby wytrzeźwień.

Za jazdę na "podwójnym gazie" grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Bielsko-Biała

Fot. pixabay