Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje Jacek Krywult. Był prezydentem Bielska-Białej

Autor: w dniu 2023-11-09

Jacek Krywult – były prezydent Bielska-Białej – zmarł dziś w wieku 82 lat. Urząd piastował w latach 2002-2018, w obecnej kadencji był radnym, jednak wiosną zrezygnował, jak przypomina portal bielsko.biala.pl, z tej funkcji. Stało się tak z uwagi na zły stan zdrowia.

Jacek Krywult, który urodził się w 1941 roku w Stanisławowie, zmarł dziś, jak informuje serwis bielsko.biala.pl, w szpitalu przy ul. Emilii Plater w Bielsku-Białej, gdzie przebywał w ostatnich dniach w związku ze złym stanem zdrowia.

W pierwszych latach życia, w wyniku powojennych zmian granic, razem z najbliższymi przyjechał do Bielska-Białej i właśnie z tym miastem związał całe swoje życie. Był absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W okresie PRL wykonywał – jak przypomina lokalny serwis – mandat radnego Miejskiej Rady Narodowej, na początku lat 80. został jej przewodniczącym.

Od kwietnia 1981 roku do stycznia 1982 był prezydentem Bielska-Białej. Stanowisko objął ponownie w 2002 roku, pokonując w drugiej turze Antoniego Kobielusza z SLD. Zmarłego pożegnał w mediach społecznościowych obecny prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. "Dziś zmarł wybitny samorządowiec, wieloletni prezydent Bielska-Białej – Jacek Krywult" – rozpoczął swój wpis:

Zdjęcie wyróżniające: facebook/Jarosław Klimaszewski – Prezydent Bielska-Białej